Radosław Wróbel
ur. 30.03.1978r.


Już w przedszkolu twierdził, że zostanie biologiem bo wiedział czym różni się bakteria od baterii. Przygodę z muzyką zaczął dość późno, równolegle z początkiem nauki w szkole średniej, a jednak, technikum elektryczne...

Realizator dźwięku, akustyk...
Pobierał nauki w tym kierunku w Warszawie, odbywał praktyki w Warszawskich teatrach oraz SALI KONGRESOWEJ PKiN. Miał tam okazję współpracować z takimi wykonawcami jak Czesław Niemen, Ewa Bem, Andrzej Rosiewicz, Izabela Trojanowska, Alicja Bachleda Curuś, Kabaret OTTO. W Łodzi nagłaśniał np. występy Jana Ptaszyna Wróblewskiego oraz Ewy Bem w klubie muzycznym Jazzga. Od kilku lat nagłaśnia oraz rejestruje występy odbywające się w ramach ŁÓDZKIEJ OTWARTEJ WYSTAWY, zarówno w Muzeum Książki Artystycznej jak i Kinie Cytryna. Również od kilku już lat współpracuje z Centrum Doradztwa i Informacji dla Romów. Na jego potrzeby realizuje i bierze udział w nagraniach. Pracuje w sklepie muzycznym ASSTONEX w Łodzi, zajmuje się tam m.in. działami nagłośnienia, komputerowych kart dźwiękowych i oprogramowania muzycznego.

Muzyk...
Gra i udziela lekcji na gitarach elektrycznej, akustycznej, klasycznej, basowej. Prowadzi warsztaty w sklepach muzycznych oraz domach kultury w Łodzi i na terenie województwa. Współpracuje z zespołami z Łodzi, Pabianic, Zgierza, Tuszyna, Lutomierska, Bedonia... Najbardziej znane to Yankel Band (dawniej Kapela Jankiela) oraz Perła i Bracia. Z Perłą reprezentował Polskę m. in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Romskiej w Tilburgu w Holandii - maj 2004r. i dzięki bardzo dobremu przyjęciu rok później na Światowym Festiwalu Muzyki Romskiej w Pradze w Czechach. Pod patronatem ŁÓDZKIEGO TOWARZYSTWA MUZYCZNEGO odwiedzał przedszkola na terenie całego województwa z tzw. "audycjami". Brał udział w nagraniach utworu mającego promować Łódź. W sklepie muzycznym Asstonex, oprócz wymienionych wcześniej, ma pod opieką dział gitarowy. Z początkiem 2006r, dzięki uprzejmości importera (Kisielewski), został endorserem kanadyjskiego producenta gitar akustycznych - GARRISON. Od września tego samego roku współpracuje z Warszawskim Teatrem Żydowskim.

Fotograf...
Jako fotoreporter pracował dla branżowego miesięcznika "ESTRADA I STUDIO". Niestety z nadmiaru innych zajęć to hobby zostało obecnie ograniczone jedynie do fotografii dokumentalnej.

Technik elektryk...
Posiada legitymację SEP.

Prawo jazdy...
Kategoria B od 1996r.